Witam. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam pięć ciekawych destynacji. Odpowiadamy na pozornie proste pytanie: gdzie najlepiej pracować jako przewodnik terenowy?
Praca jako przewodnik terenowy to niewątpliwie wielka przyjemność dla osób, które lubią kontakt z naturą. W samej Polsce jest wiele możliwych lokalizacji, dlatego wybór pomiędzy nimi zależy od kilku czynników. Przede wszystkim uważamy, że miejsce, które wybierzesz powinno być czymś, co Cię fascynuje. Podróżnicy świadomie lub nieświadomie odczuwają tę atrakcję. Dlaczego. Ponieważ nasz mózg podświadomie naśladuje (lustruje) emocje, gesty, mowę i zachowanie osób, z którymi się kojarzymy. Uważamy więc, że aby zrobić wrażenie na podróżnych, trzeba mieć pozytywną energię i entuzjazm do miejsca, które się odwiedza. Skoro już trochę zboczyliśmy z tematu, to jak można pracować jako przewodnik terenowy?
Gdzie możesz pracować jako przewodnik terenowy? Trasy geograficzne i regiony
Suwalszczyzna
Podczas pobytu na Suwalszczyźnie warto wypożyczyć kajak i wybrać się na wycieczkę po rzece Czarna Hańcza. Można spędzić kilka godzin lub kilka dni spływając rzeką, zatrzymując się na nadrzecznym kempingu. Coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj aktywnego wypoczynku. Na uwagę zasługuje również Kanał Augustowski, zabytek historyczny i droga wodna łącząca Polskę z Białorusią. W najstarszym w Polsce Parku Krajobrazowym Suwałki można podziwiać przepływającą przez ten teren rzekę Czarną Hanzę oraz najgłębsze w Polsce jezioro Hanza o głębokości 108,5 metra.
Łeba - ruchome wydmy i obszar przyrodniczy
Muzeum Wsi Słowińskiej w Słowińskim Parku Narodowym w Klukach prezentuje autentyczne budownictwo kaszubskie, takie jak karczmy i domy z piecami chlebowymi, a także malownicze wydmy Latarnia morska w Czołpinie zbudowana w XIX wieku wznosi się na wysokość 25 metrów i rozciąga się z niej widok na ruchome wydmy Jest to idealne miejsce do fotografii krajobrazowej. Sasino to niewielka, ale bardzo atrakcyjna miejscowość, ok. 12 km na wschód od Łeby, z imponującym XIX-wiecznym dworkiem, pięknymi ogrodami w stylu angielskim, uroczymi starymi sadami i domami o unikalnej architekturze. Miejsce, które warto zobaczyć, ale także spokojne miejsce, gdzie można uciec od wszystkiego i odpocząć.
Trzciel - Pszczew
Trasa turystyczna Trzciel - Pszczew to popularny szlak turystyczny w województwie lubuskim, który łączy dwie piękne miejscowości, a mianowicie Trzciel i Pszczew. Ma on długość około 36 km i przebiega po pięknym krajobrazie, który charakteryzuje tę część Polski. Szlak rozpoczyna się w Trzcielu przy ujściu rzeki Obry do Warty, gdzie znajduje się XIV-wieczny zamek.
Zapisz się na kurs przewodnika terenowego.
Zostań przewodnikiem terenowym już dziś!
Comments